.

Kalp Pilleri ve Defibrilatörler

Kalp pilleri ve defibrilatörlerle ilgili ayrıntılı bilgileri burada bulabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için...

Elektrofizyoloji İşlemleri Hakkında

 

Burada elektrofizyoloji işlemleri hakkında detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

Elektrofızyoloji ve ablasyon işlemleri hakkında...

Bu hastalıklar genetik kökenli olup, kalbimizin elektriksel alt yapısı ile ilgili ciddi ritim bozukluklarına eğilime neden olan bozukluklar şeklinde kendilerini gösterir. Çoğu hasta bu hastalıkları anne ya da babasından almıştır. Daha az oranda bie ailede ilk kez bir kişide de mutasyon sonucu ortaya çıkabilir. Bu hastalıklar çoğunlukla bayılma, epilepsi nöbeti benzer bayılmalar ve ani ölüm şeklinde belirti verir. Bazen ilk bulgu ani ölümdür. Özellikle çocukluk ve gençlik yaşları en riskli yaşlardır. Bu hastalıkların erken teşhisi durumunda çoğunda ilaç veya defibrilatör tedavisi ile erken önlem almak mümkündür. Bu hastalıkların teşhis ve tedavisi için elektrofizyoloji eğitimi almış çocuk kardiyoloji-elektrofizyoloji uzmanlarına başvurmak gerekir. Genetik test teşhis ve tedaviyi yönlendirmede ve sessiz taşıyıcı aile bireylerini ortaya çıkarmada kritik öneme sahiptir. Bu hastalıkların sık görülenleri şunlardır:

Uzun QT Sendromu

Katekolaminerjik Polimorfik Ventriküler Taşikardi

Brugada Sendromu

Kısa QT Sendromu

Aritmojenik Sağ Ventrikül Displazisi

Erken Repolarizasyon Sendromu

İdyopatik Ventriküler Fibrilasyon

 

İletişim

İstanbul Medipol Üniversitesi Çocuk ve Genetik Aritmi Merkezinden randevu ya da daha fazla bilgi almak için 0212-460-7193 ü arayabilirsiniz.

E-posta ile Prof. Dr. Volkan Tuzcu ile iletişim kurmak için : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Üye Kayıt

Genetik Kökenli Aritmiler

Aritmilerin, yani kalp ritim bozukluklarının bir kısmı genetik kökenlidir. Bu hastalıkların bazısında hayati tehlike mevcuttur ve bayılma, ani ölüm gibi bulgular ilk bulgular olabilir. Erken teşhis ve tedavi bu hastalıklarda son derece önemlidir. 

Daha ayrıntılı bilgi için...

Kalbimiz sitesinde şu an kaç kişi online:

We have 23 guests and no members online

Elektrofizyoloji ile ilgili Bazı Dokumanlar

Docs / SupportBuradan çocuklardaki aritmiler ile ilgili daha ayrıntılı bazı dokumanlara ulaşabilirsiniz

Tıklayın...

Go to top