İstanbul Medipol Üniversitesi Çocuk Kardiyoloji Bölümü,

Çocuk ve Genetik Aritmi Merkezi Özet Tanıtım

 

Prof. Dr. Volkan Tuzcu, Doç. Dr. Celal Akdeniz ve Doç. Dr. Mehmet Karacan ve Dr. Elif N. Tuzcu’ nun çalıştığı merkezimiz çocuklardaki ritim bozuklukları ile ilgili her türlü teşhis ve tedavi yöntemlerinin uygulandığı dünyadaki sayılı merkezlerdendir. Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi genel çocuk kardiyoloji uzmanları değil, çocuk kardiyolojisinden sonra ayrı çocuk elektrofizyoloji eğitimi almış olan ve sadece bu hastaların tanı ve tedavisi ile ilgilenen hekimlerimiz bu hizmeti vermektedir. Her türlü gerekli donanımın olduğu üniversite hastanemizdeki merkezimizde SGK lı hastalarımıza da her türlü hizmet verilebilmektedir.

Çocuklarda aritmilerin ablasyon ile tedavisi sırasında istenmeyen bir yan etki olarak ortaya çıkan pil takılması ihtimalini neredeyse sıfıra indiren aritmilerin dondurarak tedavisi yöntemi (Kriyoablasyon) yanında, işlem sırasında radyasyon maruziyetini tamama yakın ortadan kaldıran ve ilk kez bölüm sorumlusu hekimimiz  Prof. Dr. Volkan Tuzcu tarafından ABD’ de iken 2004 yılında geliştirilen, radyasyonsuz elektrofizyoloji ve ablasyon işlemleri konusunda dünyadaki öncü merkezlerdendir. Sadece çocuk ve gençlerin aritmi tedavilerine yönelik olan ayrı çocuk elektrofizyoloji laboratuvarı ile ülkemizde tek örnek olan bölümümüz, bu alanda dünyada en fazla işlemin yapıldığı merkezlerdendir. Çocuk ve Genetik Aritmi Merkezimiz ani ölümlere yol açabilen ve tanı konulmasında güçlük arz eden genetik kökenli aritmilerde, genetik analizlerin hızlı bir şekilde yapılabildiği önemli bir merkezdir. Bu konuda sadece klinik olarak değil Tubitak destekli kök hücre teknolojisi projesi ile de ülkemiz adına dünyada öncülük etmektedir.

 

İstanbul Medipol Üniversitesi Çocuk Aritmi Merkezinden randevu almak için 0212-460-7271 ' i arayabilirsiniz.

 

Eposta ile Prof. Dr. Volkan Tuzcu ile iletişim kurmak için: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

Elektrofizyoloji ile ilgili Bazı Dokumanlar

Docs / SupportBuradan çocuklardaki aritmiler ile ilgili daha ayrıntılı bazı dokumanlara ulaşabilirsiniz

Tıklayın...

Go to top